• Facebook
  • Instagram
  • Google+
  • Youtube
Jazyková škola Bratislava a Trnava | Bilingvi
Bezplatné
ukážkové
hodiny
TU Ukážkové hodiny

Blogy

Angličtina do auta, vlaku či na prechádzku: plusy a mínusy audiokníh

Život v dnešnej dobe je čoraz rýchlejší a hektickejší. Cestovanie do práce, práca, cestovanie z práce, domácnosť, deti, varenie, pranie, žehlenie a upratovanie. Kto by popri tom všetkom mal čas ešte učiť sa cudzie jazyky? Jedine, že by ste dokázali z bežného dňa „vyžmýkať“ nejaký čas navyše. A môžete! Ukážeme vám, ako na to.

Kde sa nám strácajú minúty?

V bežnom dni každého z nás sa schováva nevyužitý potenciál. Je ním „hluchý“ čas, ktorý by sme mohli stráviť napríklad učením sa.

Skúste si spočítať, koľko času denne počúvate rádio či televíziu. Popri ceste do a z práce, pri domácich prácach. Počas ranného behu nám do slúchadiel hrá obľúbená hudba. Denne tak strávime niekoľko hodín „automatickými“ činnosťami, počas ktorých by sme sa mohli jednoducho učiť aj cudzí jazyk. Stačí vymeniť pesničky a rozhlasových moderátorov za audioknihy.

Knihy môžete aj počúvať – najlepšie v cudzom jazyku

Počúvanie audiokníh v cudzom jazyku vám pomôže lepšie sa učiť hneď z niekoľkých dôvodov.

  • Po prvé, váš mozog si začne všímať vzory – budete vnímať, ako autor tvorí a skladá vety. Pod kožu sa vám jednoducho dostanú frázy a tiež gramatické pravidlá. Keď budete dlhodobo počúvať, čítať a pozerať veci v cudzom jazyku, nesprávna gramatika vám v uchu „nebude sedieť“ a vytvoríte si akýsi prirodzený „filter“ na to, čo je správne a nesprávne.
  • Po druhé, zdokonalíte si výslovnosť a slovnú zásobu. Jediný spôsob, ako si vycibriť výslovnosť je veľa počúvať a veľa opakovať. Ak si nájdete originálne anglické audioknihy, naučíte sa dokonca rozoznávať a hovoriť v rôznych nárečiach. Postavy často používajú prízvuk a slang, s akým sa bežne na hodine nestretnete.

A slovná zásoba? Tej sa nevyhnete. Stačí si hľadať slovíčka, ktorým nerozumiete a ani nebudete vedieť, ako ste k tak bohatému slovníku prišli. Navyše, vďaka knihám z rôznych odborov môžete jednoducho získať širší prehľad a slovník ako rodení cudzinci.

Audioknihy pri šoférovaní? Záleží od titulu

Väčšina z nás trávi mnoho času cestovaním – jazdou v električke, vlaku či autobuse. To je ten najideálnejší čas, ktorý môžete využiť na učenie sa. Stačí si pustiť obľúbenú knihu a dať pozor, aby ste vystúpili na správnej zastávke. :)

Jedine počúvanie audiokníh počas jazdy autom je trocha „kontroverzné“. Každému šoférovi je totiž jasné, že by mal svoju plnú pozornosť venovať ceste a autám okolo. Zlomky sekundy za volantom rozhodujú medzi nešťastím a jeho zabránením.

Podľa prieskumov nie je počúvanie audioknihy horšie ako počúvanie rádia. Mali by ste si však vyberať tituly, ktorým budete bez problémov rozumieť.

Síce pre vás možno nebudú výzvou, ale stále vám budú pomáhať: počúvate správnu výslovnosť, zlepšujete si porozumenie a váš mozog na podvedomej úrovni vníma jazyk a gramatiku. Najlepšie tiež bude, ak siahnete po próze. Na rozdiel od odbornej literatúry totiž nevyžaduje vašu plnú pozornosť. Ani niekoľko slov či viet, ktoré vám ušli, príliš nezmenia zážitok z knihy.

Aké knihy čítať?

Na internete dnes nájdete obrovské množstvo anglických audiokníh úplne zadarmo. Mnohé tituly majú „prepadnuté” autorské práva, a za počúvanie klasík tak nemusíte zaplatiť ani cent. Môžete si vypočuť napríklad Alicu v krajine zázrakov od Lewisa Carrolla či Stratený svet od Arthura Conana Doyla. Milovníci detektívok určite siahnu po jeho knihách so Sherlockom Holmesom.

Nájdete medzi nimi knihy rôznej úrovne, takže si na svoje príde rovnako začiatočník, ako ostrieľaný študent, ktorý si chce rozšíriť slovnú zásobu. Zdrojom týchto klasík pre vás môžu byť napríklad stránky projektu Gutenberg.

Ak by ste mali záujem o modernejšie knihy, na ktoré sa stále vzťahujú autorské práva, tisíce titulov nájdete v predplatnom na Audible, vo vašom účte na Spotify či používatelia Apple v iTunes Store.

Koniec výhovorkám

Ste pripravení začať sa učiť nový jazyk? V ceste vám nestojí vôbec nič. Stačí začať využívať čas, ktorý bežne necháte pretiecť medzi prsty. A zistíte, že za pár týždňov sa výsledky dostavia!

Nestačí však len počúvať. Ak si chcete napríklad precvičiť gramatiku alebo zlepšiť konverzačné schopnosti, môžete tak spraviť na našich individuálnych kurzoch angličtiny v Bratislave či Trnave.


Bilingvi 31.08.2018

Zoznam Blogov

Životopis po anglicky: ako má vyzerať a čo v ňom nesmie chýbať?

09.11.2018

V predchádzajúcom blogu sme vám ukázali, ako napísať anglický motivačný list. Ten je však až druhou najdôležitejšou vecou, ak sa uchádzate o prácu. To najdôležitejšie je jednoduchý, jasný a prehľadný životopis. Ako má vyzerať, na čo si dať pozor a v čom sa anglický životopis líši od slovenského, sa dozviete práve v tomto blogu.

Naučte sa známe citáty o láske po anglicky

09.11.2018

Kto nemiloval, akoby ani nežil. Láska je to pravé korenie života, ktoré nás núti robiť bláznivé veci. Čo tak spraviť ďalšie bláznovstvo, ktorým ohúrite svoju budúcu lásku. Rozšírte si obzory a naučte sa niekoľko najkrajších citátov o láske po anglicky.

Angličtina do auta, vlaku či na prechádzku: plusy a mínusy audiokníh

Bilingvi 31.08.2018

Život v dnešnej dobe je čoraz rýchlejší a hektickejší. Cestovanie do práce, práca, cestovanie z práce, domácnosť, deti, varenie, pranie, žehlenie a upratovanie. Kto by popri tom všetkom mal čas ešte učiť sa cudzie jazyky? Jedine, že by ste dokázali z bežného dňa „vyžmýkať“ nejaký čas navyše. A môžete! Ukážeme vám, ako na to.

Doučovanie nemčiny cez Skype: čo vás (ne)naučí online komunikácia?

31.08.2018

V poslednom období sa rozšírila výučba cudzieho jazyka cez internet. Obľúbená aplikácia Skype je ideálnym pomocníkom pri prekonávaní vzdialeností a svoju úlohu zohráva aj pri diaľkovej výučbe cudzích jazykov, napríklad nemčiny. V čom spočíva kúzlo tohto spôsobu osvojovania si cudzích slovíčok?

10 najlepšie platených pozícií v Bratislave, kde potrebujete angličtinu

31.08.2018

Bez základov angličtiny sa dnes zaobídete veľmi ťažko. O to viac ju využijete v pracovnej sfére. Bezproblémové obsiahnutie tohto cudzieho jazyka vás dokáže odlíšiť na pracovnom pohovore od ostatných.

Ako vybrať jazykovú školu pre firmu v Bratislave?

31.08.2018

Výučba cudzieho jazyka v práci sa dnes stáva viac-menej nutnosťou. Žijeme v prepojenom svete a zamestnanec, ktorý ovláda jazyk je vždy užitočnejší a všestrannejší. Plánujete vo vašej firme zaviesť výučbu cudzieho jazyka, alebo chcete zmeniť dodávateľa kurzov? Poradíme vám, na čo si pri výbere dať pozor a čo si určite overiť vopred, aby ste nezostali prekvapení.

Ako napísať kvalitný životopis po nemecky?

21.06.2018

Dostať pracovnú ponuku v Rakúsku alebo Nemecku je cieľom snahy mnohých Slovákov. Vyššie platy, sociálne zabezpečenie a 13. plat, ako napríklad v Rakúsku, sú veľkým lákadlom. Pred samotným pohovorom je však potrebné zaujať životopisom.

Výkladový, prekladový, retrográdny. Koľko druhov slovníkov poznáte?

21.06.2018

Slovník, -a, mužs. r.: súhrnné spracovanie a obyč. abecedné usporiadanie slovnej zásoby al. informácií z jednotlivých odborov v kniž. príručke. Pre mnohých neobľúbená hrubá kniha, ktorú nadšene zavreli po skončení školy. Avšak slovník môže byť zaujímavým čítaním, v ktorom sa dozviete oveľa viac ako len preklad či význam slova.

Najžiadanejšie jazyky na Slovensku. Tieto si pridajte do životopisu

09.05.2018

Úspech na pracovnom trhu závisí aj od počtu jazykov, ktoré človek ovláda. Nejde však vždy len o kvantitu, ale predovšetkým o kvalitu a to, aké jazyky sa človek naučí. Viete, ktoré jazyky vám môžu pomôcť nájsť si dobrú prácu?

5 tipov, ako nájsť stratenú motiváciu k učeniu cudzieho jazyka

12.03.2018

Už je to niekoľko mesiacov, čo sa šprtáte v knihách cudzieho jazyka. Doteraz ste boli z učenia nadšení, ale zrazu ste sa dostali na akúsi „plošinu” a postup sa veľmi spomalil. V tomto momente sa nám učenie do určitej miery sprotiví a prestáva sa nám „chcieť”. Toto štádium však musíme prekonať. Ako? Dáme vám niekoľko tipov.

Otestujte svoju angličtinu! 3. časť: Budúci čas

12.03.2018

Ak ste si s nami zopakovali a úspešne otestovali svoje vedomosti z anglickej gramatiky, konkrétne používanie minulého a prítomného času, odporúčame vám prejsť na budúci čas. Tvoríme ho až štyrmi spôsobmi. Overte si s nami, či ho používate správne!

Jazykové skupiny – viete, že angličtina a slovenčina sú príbuzné?

15.02.2018

Máte dojem, že na cudzie jazyky nemáte tie správne bunky? Alebo ste fanúšikom rôznych jazykov a neviete, ktorý sa naučiť skôr? Či patríte do prvej, alebo do druhej skupiny, máme pre vás skvelú správu. Vďaka príbuzným jazykovým skupinám sa každú ďalšiu reč naučíte ľahšie ako tú predchádzajúcu.

10 najznámejších anglických prísloví, ktoré v slovenčine nenájdete

15.02.2018

Chcete posunúť svoju angličtinu na lepšiu úroveň? Začnite používať príslovia. Mnohé existujú aj v našom slovenskom jazyku. Ďalšie sú úplne originálne a na preklad by vám nestačil ani slovník. Naučíme vás tie najbežnejšie.

Otestujte svoju angličtinu! 2. časť: Prítomný čas

15.02.2018

„Where are you going“ alebo „where do you go“? Poznáte rozdiel medzi týmito otázkami a viete ich správne použiť? Zopakujte si s nami používanie prítomného času v angličtine a overte si úroveň svojich vedomostí.

5 online aplikácií, vďaka ktorým bude nemčina vášho dieťaťa wunderbar

15.01.2018

Schopnosť hovoriť plynule nemecky je na Slovensku veľmi oceňovaná zamestnávateľmi. Prečo vašej ratolesti neuľahčiť budúcnosť? Výučba skrz aplikáciu namiesto sedenia nad knihami môže byť pre decká zábavná a poučná zároveň.

Najmilšie anglické pesničky, ktoré si zaspievate aj s vaším škôlkarom

12.01.2018

Spôsobov, ako sa naučiť po anglicky, je veľa, ale aj tak všetci najviac milujeme tie hravé. Takými sú aj piesne. Spievať sa dá o zvieratkách, písmenkách a dokonca aj o častiach tela, čo malých začiatočníkov nielen naučí, ale aj zabaví.

Otestujte si svoju angličtinu! 1. časť: Minulý čas

12.01.2018

Angličtina nie je taký jednoduchý jazyk, ako by sa mohlo zdať. Častým problémom študentov je napríklad správne používanie minulého času. Ani vy si nie ste istí svojimi znalosťami angličtiny a potrebujete si zmerať sily? Poďme si teda spoločne osviežiť pamäť a preskúšať sa krátkym testom.

Náš výber tých najlepších anglických rozprávok pre deti

11.01.2018

Malé dieťa len málokedy prinútite sadnúť si ku knihe, vypisovať si cudzie slovíčka a potichu sa učiť. A v podstate by ste ho k tomu ani nútiť nemali. Čo tak skúsiť štúdium angličtiny aj vo forme, ktorá ho bude baviť? Napríklad aj vďaka týmto rozprávkam.

Anglické frázy, pri ktorých sa nespoliehajte na doslovný preklad

27.11.2017

Anglický jazyk sa nenaučíte iba poznaním gramatiky a slovíčok. Aby pre vás niektoré anglické frázy neboli španielskou dedinou, musíte ich poznať. Aké sú tieto frázy v angličtine a v ktorých situáciách sa s nimi stretnete? V nasledujúcich riadkoch si predstavíme tie najčastejšie, ale tiež také, ktoré pomotajú hlavu aj skúsenému angličtinárovi.

Máte doma mladého umelca? Takto ho namotivujete na angličtinu

27.11.2017

Čím skôr začnete, tým lepšie. Týmto heslom sa riadia i mnohí rodičia, ktorí cítia, že by bolo vhodné pre ich dieťa začať s učením cudzieho jazyka. Čo však robiť vtedy, ak sú deti na jazykovú školu primalé, alebo majú skôr umelecké sklony a ich pozornosť nie je orientovaná na učenie?

Aký typ študenta ste? Zistite to a učte sa jazyky efektívnejšie

23.10.2017

Nie každý študent potrebuje na dôkladnú prípravu a pochopenie cudzieho jazyka rovnaký čas. To isté platí i o spôsobe učenia a následnom aplikovaní poznatkov do praxe. Rady v tomto článku vám pomôžu zlepšiť váš proces štúdia a taktiež vám uľahčia výber toho správneho jazykového kurzu.

Intenzívny kurz angličtiny. Pre koho je určený?

23.10.2017

Neustály nátlak na zlepšovanie sa v stále nových schopnostiach rastie, ale množstvo času na zlepšenie týchto „skills“ klesá. Znervózňuje vás nekonečný nátlak a nechcete sa v učení angličtiny posúvať tak pomaly ako doteraz? Vyskúšajte intenzívny kurz angličtiny, po ktorom sa vám bude v angličtine ešte aj snívať.

5 kritérií, podľa ktorých vybrať doučovanie jazyka pre vášho školáka

23.10.2017

Škola je znova tu a váš školák sa síce teší na kamarátov, ale zároveň sa bojí nových výziev. Nie je príjemné sledovať, ako sa trápi aj keby len s jedným jediným predmetom. Pokiaľ je to cudzí jazyk, môžete situáciu šikovne zachrániť doučovaním.

Mobilné aplikácie, s ktorými sa angličtinu naučíte ľahšie a rýchlejšie

23.10.2017

Používame ich skoro stále. Pre niektorých sú neoddeliteľnou súčasťou života, pre druhých predstavujú otravných spoločníkov. Čo tak využiť ich funkcie na maximum a prostredníctvom smartfónov či tabletov zdokonaľovať svoje „skills“? Že už ste vyšli zo školy a nemáte učebnicu? Nevadí, v týchto aplikáciách máte všetko poruke, a to doslova.

Ktorý kurz angličtiny v Bratislave je pre vás ten pravý?

23.10.2017

Stojíte pred neľahkou úlohou vybrať si z ponuky jazykových kurzov v Bratislave? V tom prípade určite oceníte každú radu. Niekoľko ich nájdete aj v našom článku. Vyberte si jazykový kurz angličtiny, ktorý sa hodí práve vám.

Ako sa poriadne pripraviť na pracovný pohovor v angličtine

23.10.2017

Pracovný pohovor v angličtine nie je dnes už ničím výnimočným. Aj vás taký čaká? Vyhnite sa zbytočnému stresu a obavám. Poradíme vám, ako sa na taký pohovor pripraviť.

Angličtina pre najmenších: Aké metódy výučby sa používajú?

07.07.2017

Metód výučby angličtiny je nespočetné množstvo. A to nielen pri dospelých ľuďoch, ale aj pri deťoch. V článku vám povieme, ako na učenie detí a predstavíme vám aj niekoľko metód, ktoré sa bežne používajú.

Výber nemeckých kníh, ktoré sa oplatí prečítať v origináli

30.06.2017

Svetová aj slovenská literatúra obsahuje obrovské množstvo kníh, ktoré stoja za prečítanie. Dnes sa však zameriame na tie od nemeckých autorov. Ktoré nemecké knihy sa skutočne oplatí prečítať v ich pôvodnom znení?

Vyučovacie metódy, ktoré používajú jazykové školy v Bratislave

14.06.2017

Jazykových škôl, ktoré vám ponúkajú výučbu angličtiny, je mnoho. Rovnako veľa je aj metód výučby anglického jazyka. Nie každá sa však hodí pre každého. Spoznajte výhody a nevýhody tých najpopulárnejších.

Základné frázové slovesá, ktoré by mal poznať každý

07.06.2017

Frázové slovesá sú jednou z najmenej populárnych súčastí štúdia angličtiny. Keď sa však človek presúva zo štádia začiatočník na pokročilejší, frázovým slovesám sa nevyhne. Spísali sme pre vás tie základné, ktoré sa vám v bežnej konverzácii určite zídu.

Jednoduchý návod na to, ako sa naučiť plynule po anglicky

12.05.2017

Naučiť sa cudzí jazyk nemusí byť pre každého jednoduché. Máte aj vy problémy zvládnuť nový jazyk? Potrebujete poradiť, ako na to? Sme tu pre vás.

Znalosť angličtiny z vás môže urobiť boháča. Ako?

04.05.2017

Že je prospešné vedieť po anglicky, to je snáď už jasné každému. Byť anglicky hovoriacim má však ďalšie výhody. Napríklad môžete vďaka angličtine aj zbohatnúť. Povieme vám, ako.

5 dôvodov, prečo musí každý Bratislavčan vedieť po anglicky

02.05.2017

Žijete v Bratislave a neviete po anglicky? Nastal čas to konečne zmeniť. Aj kvôli týmto piatim dôvodom.

10 tipov, ako sa naučiť angličtinu rýchlejšie (2. časť)

02.05.2017

Chcete sa naučiť angličtinu čo najrýchlejšie? Potrebujete čím skôr konverzovať či písať v angličtine? Prečítajte si naše ďalšie tipy, ktoré vám môžu pomôcť vaše štúdium angličtiny značne urýchliť.

10 tipov, ako sa naučiť angličtinu rýchlejšie (1.časť)

14.03.2017

Angličtina je jazyk, o ktorom sa hovorí, že je jednoduchý na naučenie sa. To síce môže byť pravda, ale tak či tak si aj štúdium tohto jazyka vyžaduje určitý čas. Potrebujete sa angličtinu naučiť rýchlejšie? Máme pre vás 10 tipov, ako na to.

Náš výber: Anglické hry pre deti, ktoré zabavia aj naučia

13.03.2017

Ako najlepšie naučiť cudzí jazyk vášho drobca? No predsa hrami. Prostredníctvom hier sa z učenia stane zábava a váš potomok nestratí kontakt s jazykom. Tu je náš výber anglických hier pre deti, ktoré sa vašim deťom určite zapáčia.

Neviete, aký je rozdiel medzi expenditures a revenues? Nemôžete profitovať

22.02.2017

Angličtina je pre firmy už rovnakou nevyhnutnosťou ako je loďka pre rybára alebo krompáč pre baníka. Tak, ako je krompáč nástrojom baníka, tak je aj angličtina jedným z nástrojov manažéra. Bez nej sa vo firemnom prostredí už nezaobídete.

Majte nemčinu vždy blízko. Tu nájdete jednoduché texty na čítanie

14.02.2017

Študujete nemčinu a radi by ste sa ňou aj obklopili? Prečítali si nejaký ten nemecký text, vypočuli pesničku či pozreli video alebo správy v nemčine? Ak s nemčinou ešte iba začínate, pravdepodobne neviete, kde tieto veci hľadať. My vám však poradíme, ako mať nemčinu vždy nablízku.

Neovládajú vaši zamestnanci nemčinu dobre? Vycibríme ich

13.02.2017

Ak chcete zlepšiť znalosti svojich zamestnancov, darujte im benefit – výučbu nemčiny. Čo z toho získate? Zamestnanci budú radi, že si nemusia výučbu platiť sami. Vy budete spokojní s ich rýchlym zlepšovaním sa. Prinesie to benefity obom stranám.

Angličtina pre najmenších: Prečo začať a ako ju cvičiť aj doma?

09.02.2017

Angličtinu sa nemusí vaše dieťa začať učiť až vtedy, keď začne navštevovať základnú školu. Prečo čakať? Štúdium angličtiny už v tom najmenšom veku má viacero výhod. Niečo vám o nich povieme a tiež vám poradíme, ako s deťmi precvičovať angličtinu aj doma.

Ako efektívne naučiť deti angličtinu. Tu je 5 tipov

31.01.2017

Anglický jazyk je v školách povinný vyučovací predmet. Dnes už sa bez neho zaobíde iba málokto. A vedia to aj naše ratolesti. No čo ak ich učenie jazyka nebaví alebo sa im v ňom nedarí? Prezradíme vám, ako by mala vyzerať výučba angličtiny pre deti.

7 dôvodov, prečo prihlásiť zamestnancov na angličtinu pre firmy

26.01.2017

Dnes každá moderná firma ponúka svojim zamestnancom rôzne benefity. Pozrime sa na to, prečo si firmy objednávajú jazykové školy, aby vyučovali ich zamestnancov angličtinu.

Že starší ľudia sa už nemčinu nenaučia? Stavme sa!

08.12.2016

O výučbu jazykov prejavujú záujem aj ľudia od 50 rokov a vyššie. Je ich ale podstatne menej v porovnaní s mladšou generáciou. Ak sa chcete učiť jazyk aj vo vyššom veku, nemali by ste sa toho báť. Prezradíme vám prečo.

Obľúbené anglické citáty, ktoré skrášlia (a poučia) váš domov

08.12.2016

Citáty sa stali v posledných rokoch nesmierne obľúbenými. Boli ste v poslednom čase na Facebooku alebo inej sociálnej sieti? Nemohli ujsť vašej pozornosti. Fotky s motivačnými a inými citátmi pravidelne zapĺňajú všetky sociálne siete. Známe anglické citáty so skutočnou pointou však môžu poslúžiť aj ako dekorácia do vašej domácnosti.

V ktorých krajinách sa po anglicky (ne)dohovoríte?

28.10.2016

O tom, že ovládať angličtinu v dnešnom modernom svete je prakticky nevyhnutné sme už písali. A predsa len, aj napriek tomu majú niektoré krajiny a národnosti problém s tým, ak sa im v tomto celosvetovom jazyku prihovoríte. Kde vám znalosť angličtiny nepomôže?

Angličtina hrou 1. časť: Učte sa so seriálmi. Tu sú tie najlepšie

07.10.2016

Spraviť si z učenia zábavu je jednou z tých najlepších metód, ako sa niečo naučiť. Nielen pre deti. Ak sa aj vy práve chystáte pustiť do štúdia angličtiny alebo sa mu už pilne venujete, poradíme vám, ako sa pri učení angličtiny môžete aj zabaviť.

Takto učíme angličtinu deti v Bratislave

16.09.2016

Škola hrou, zábava a prirodzená metóda sú slovné spojenia, ktoré poznáte tak dobre ako číslo svojich topánok? Viete však v skutočnosti ako taká hodina angličtiny reálne vyzerá? Prídete, sadnete si a hráte sa to, čo vás prvé napadne?

Navštevujte s dieťaťom hodiny angličtiny. Pre tieto dôvody

03.08.2016

Myslíte si, že hodiny angličtiny, ktoré navštevuje váš drobec, vám nemôžu nič dať? Že pre vás je zbytočné zúčastniť sa ich? Nie je to tak celkom pravda. Prečo? Čítajte ďalej.

5 dôvodov, prečo by ste mali vaše dieťa prihlásiť na nemčinu

03.08.2016

Keď rodič uvažuje nad tým, že prihlási svoje dieťa na jazykové kurzy, zväčša hľadá kurzy angličtiny. Prečo by ale mala byť angličtina tou jedinou voľbou? Zistite, že aj nemčina má vášmu predškolákovi čo ponúknuť.

Ako trénovať mozog v staršom veku? Štúdiom cudzieho jazyka

07.07.2016

Myslíte si, že štúdium cudzieho jazyka je iba pre deti a mladých? Ak áno, mýlite sa. Učiť sa cudzí jazyk má svoje výhody aj u starších ľudí. Aké, to sa dozviete nižšie.

Angličtina pre deti – porovnali sme najznámejšie učebnice

28.06.2016

Spôsob výučby jazyka učiteľ neuvarí len tak z vody. Učebnice sú základným pomocníkom pri štúdiu. Pri výučbe detí treba klásť špeciálny dôraz práve na kvalitu učebníc. Ktoré sú podľa nás tie najlepšie anglické učebnice pre deti?

5 dôvodov, prečo nemčina patrí aj do vašej firmy

27.05.2016

Ak chcete, aby bola vaša firma naozaj perspektívna, na Slovensku to bez nemčiny pravdepodobne nepôjde. Zdá sa vám nemčina ešte stále ako zbytočnosť? Týchto 5 dôvodov vás presvedčí o tom, že to tak nie je.

Cvičte s deťmi angličtinu aj doma. Ako na to?

27.05.2016

Výučba angličtiny sa pre vaše dieťa nemusí skončiť hneď, ako opustí jazykovú školu. Nenúteným spôsobom v nej môžete pokračovať aj doma. Poradíme vám, ako vaše deti doma s angličtinou nielen zabavíte, ale aj niečo naučíte.

Angličtina pre deti LCF metódou = skutočná škola hrou

27.05.2016

Príde vám slovné spojenie škola hrou ako neuskutočniteľné klišé? Možno v slovenskom školstve, kde reforma je vzdialenejšou ako Pluto od zeme tomu tak naozaj je. Reálnou však škola hrou je pri výučbe angličtiny LCF metódou. Čo to teda vlastne je?

Chcete, aby mali vaše deti v škole dobré známky? Prihláste ich na angličtinu!

27.05.2016

Prihlásiť predškoláka na angličtinu má veľké množstvo rozmanitých výhod, o ktorých ste možno ešte ani nepočuli. Vedeli ste, že štúdium jazyka už v tom najmenšom veku mu môže pomôcť, aby mal neskôr v škole lepšie známky?

Nevie váš teenager po anglicky? Jazyková škola ho naučí

17.05.2016

O tom, že angličtina patrí do základnej výbavy každého moderného človeka už snáď nikto ani nepochybuje. A predsa sa stále nájdu aj medzi mladými ľuďmi takí, ktorí tento fakt ignorujú. Máte takého jedného doma?

Má vaše dieťa málo kamarátov? Vyriešia to jazykové kurzy pre deti

17.05.2016

Prihlásenie vášho dieťaťa na angličtinu nemá za následok iba samotné osvojenie si cudzieho jazyka. Rovnako mu to pomôže aj v prípade, že sa nenarodilo ako extrovert, ktorý je hneď po vstupe do miestnosti obklopený množstvom kamarátov.

6 dôvodov, prečo by mladí ľudia nemali zanedbávať nemčinu

07.03.2016

Ideály končiacich študentov o práci v zahraničí zväčša spľasnú po príchode do krajiny skôr ako zle vymiesené kysnuté cesto. A to celkom stačí, ak sa vyberú iba do susedného Rakúska. Jedným z dôvodov je aj nedostatočná znalosť jazyka. Prečo nemčinu zanedbávame? A prečo by sme nemali?

10 dôvodov, prečo začať s cudzím jazykom do puberty. Číslo 5 vás presvedčí!

09.02.2016

Koľko sekúnd potrebujete na to, aby ste kliknete na tento blog? Skúsim hádať... viac ako 10 to určite nebude. Prečo? Pretože chcete mať jasno v tom, ako funguje ten malý človiečik vedľa vás. Chcete mu dať do života len to najlepšie! Vďaka týmto 10-tim unikátnym dôvodom zistíte, prečo je najlepšie začať s cudzím jazykom kým prídu prvé lásky a sklamania. Využite tieto dôvody v prospech vášho dieťaťa! Jazyk na to!

5 tipov, ako deti zabaviť angličtinou

27.01.2016

Posaďte sa, vytiahnite si zošity… Takto to asi s deťmi v predškolskom veku nepôjde. Nielenže nevedia písať, ale určite nebudú rešpektovať vaše pokyny, aby sedeli nepohnuto a ticho v lavici. Tejto drezúre sa naučia až o pár rokov. Ako ich zabaviť, aby ste si udržali ich pozornosť a niečo ich naučili?

Bojíte sa rozprávať v cudzom jazyku? Svoj strach prekonáte na jazykových kurzoch

27.01.2016

Zvládate základy cudzieho jazyka, ale bojíte sa ho použiť v praxi zo strachu, že sa strápnite? Trápi vás vaša nedokonalá výslovnosť alebo nesprávna gramatika? Zbavte sa zbytočného strachu a zdokonaľte sa na jazykových kurzoch.

Jazykové školy: aké chyby robia pri výučbe?

25.01.2016

V tomto článku poukazujeme na chyby zo strany jazykových škôl, na ktoré si treba dať pozor. Môžu totiž z vášho štúdia cudzieho jazyka urobiť neefektívne, nikdy nekončiace trápenie.

Individuálny vs. skupinový jazykový kurz

25.01.2016

Učiť sa nový jazyk je vždy vzrušujúcou výzvou. Väčšinou máte na výber z individuálneho alebo skupinového štúdia. Viete, ktorá alternatíva je pre vás tá správna?

Ako sa učiť angličtinu bez bifľovania

01.12.2015

Učiť sa napísané slovíčka v zošite, bifľovať sa ich od rána do večera - tak to teda nie! Existujú lepšie spôsoby, ako si angličtinu dostať do hlavy a už ju nepustiť von. :)

Hry, s ktorými sa deti naučia angličtinu jednoduchšie

01.12.2015

Deti musíte zabávať, aby s vami radi spolupracovali a učili sa tak nové veci. Pri výučbe jazykov to platí dvojnásobne. Prezradíme vám, ktoré hry sú vhodné na učenie angličtiny pre deti.

Ako si vybrať vhodnú osobu na doučovanie angličtiny?

25.09.2015

Rozmýšľate nad výučbou jazyka? Nezabudnite na to, že okrem výberu jazykovej školy treba zvážiť aj výber lektora. Cudzí jazyk nemôže vyučovať hocikto a tu sú tipy, na čo pri výbere myslieť.

Jazykové kurzy pre deti sú skvelou investíciou

31.08.2015

Deti, ktoré odmalička vstrebávajú cudzie jazyky, majú vyhraté. Do veku 6 rokov nastáva u vašich najmenších senzitívne obdobie pre rozvoj jazyka. Nezáleží na tom, aký jazyk sa učia. Ich hlavička je ako špongia, ktorá nasaje všetky podnety a informácie z okolia.

Získajte na pracovnom pohovore náskok s jazykmi

13.08.2015

Získajte na pracovnom pohovore náskok s jazykmi Dnes je potrebné ovládať aspoň jeden cudzí jazyk pri väčšine povolaní, o ktoré máme záujem. Asistentka predaja či manažér, cudzie jazyky sa na nás valia z každej strany. Ako ste pripravení na pracovný pohovor vy?

Výber jazykovej školy pre dieťa

28.07.2015

Predtým, ako dieťa zapíšete na kurz v jazykovej škole, mali by ste o nej vedieť niekoľko dôležitých informácií. Na jej výbere záleží, pretože môže podstatne zlepšiť budúcnosť vášho dieťaťa. Perfektné ovládanie cudzích jazykov je dnes totiž prioritou.

Tipy a odkazy pre profi výslovnosť v angličtine

19.05.2015

Správna výslovnosť je jedna z najdôležitejších jazykových schopností, ktorú by si mal každý študent osvojiť. Vďaka správnej výslovnosti je možné se bez problémov dorozumieť, i keď slovná zásoba či gramatika nie sú veľmi široké. Special case je anglický jazyk, v ktorom sa slovo inak píše a inak vyslovuje. V článku sa dozviete o tipoch, ako zlepšovať anglickú výslovnosť a tak isto i o mazaných odkazoch, kde výslovnosť precvičovať.

Anglické slová s vražednou výslovnosťou, zaži ten jazykolam!

19.05.2015

V každom kúte anglickej slovnej zásoby či gramatiky sa skrýva nejaká pasca. Na prvý pohľad spôsobujú tieto menšie či väčšie pasce a pascičky nemalé problémy a tak isto môžu byť veľmi demotivujúce. Ale práve prekonávanie záludných nástrah je na učení sa jazykov to zábavné. Poďme si precvičiť výslovnosť zopár slovíčok, aby ste sa im nemuseli celý život vyhýbať. Tešíte sa ako ohúrite publikum s vašou bezchybnou výslovnosťou?

Naše služby využili: