• Facebook
  • Instagram
  • Google+
  • Youtube
Jazyková škola Bratislava a Trnava | Bilingvi
Bezplatné
ukážkové
hodiny
TU Ukážkové hodiny

Blogy

5 online aplikácií, vďaka ktorým bude nemčina vášho dieťaťa wunderbar

Schopnosť hovoriť plynule nemecky je na Slovensku veľmi oceňovaná zamestnávateľmi. Prečo vašej ratolesti neuľahčiť budúcnosť? Výučba skrz aplikáciu namiesto sedenia nad knihami môže byť pre decká zábavná a poučná zároveň.

Najmilšie anglické pesničky, ktoré si zaspievate aj s vaším škôlkarom

Spôsobov, ako sa naučiť po anglicky, je veľa, ale aj tak všetci najviac milujeme tie hravé. Takými sú aj piesne. Spievať sa dá o zvieratkách, písmenkách a dokonca aj o častiach tela, čo malých začiatočníkov nielen naučí, ale aj zabaví.

Otestujte si svoju angličtinu! 1. časť: Minulý čas

Angličtina nie je taký jednoduchý jazyk, ako by sa mohlo zdať. Častým problémom študentov je napríklad správne používanie minulého času. Ani vy si nie ste istí svojimi znalosťami angličtiny a potrebujete si zmerať sily? Poďme si teda spoločne osviežiť pamäť a preskúšať sa krátkym testom.

Náš výber tých najlepších anglických rozprávok pre deti

Malé dieťa len málokedy prinútite sadnúť si ku knihe, vypisovať si cudzie slovíčka a potichu sa učiť. A v podstate by ste ho k tomu ani nútiť nemali. Čo tak skúsiť štúdium angličtiny aj vo forme, ktorá ho bude baviť? Napríklad aj vďaka týmto rozprávkam.

Anglické frázy, pri ktorých sa nespoliehajte na doslovný preklad

Anglický jazyk sa nenaučíte iba poznaním gramatiky a slovíčok. Aby pre vás niektoré anglické frázy neboli španielskou dedinou, musíte ich poznať. Aké sú tieto frázy v angličtine a v ktorých situáciách sa s nimi stretnete? V nasledujúcich riadkoch si predstavíme tie najčastejšie, ale tiež také, ktoré pomotajú hlavu aj skúsenému angličtinárovi.

Máte doma mladého umelca? Takto ho namotivujete na angličtinu

Čím skôr začnete, tým lepšie. Týmto heslom sa riadia i mnohí rodičia, ktorí cítia, že by bolo vhodné pre ich dieťa začať s učením cudzieho jazyka. Čo však robiť vtedy, ak sú deti na jazykovú školu primalé, alebo majú skôr umelecké sklony a ich pozornosť nie je orientovaná na učenie?

Aký typ študenta ste? Zistite to a učte sa jazyky efektívnejšie

Nie každý študent potrebuje na dôkladnú prípravu a pochopenie cudzieho jazyka rovnaký čas. To isté platí i o spôsobe učenia a následnom aplikovaní poznatkov do praxe. Rady v tomto článku vám pomôžu zlepšiť váš proces štúdia a taktiež vám uľahčia výber toho správneho jazykového kurzu.

Intenzívny kurz angličtiny. Pre koho je určený?

Neustály nátlak na zlepšovanie sa v stále nových schopnostiach rastie, ale množstvo času na zlepšenie týchto „skills“ klesá. Znervózňuje vás nekonečný nátlak a nechcete sa v učení angličtiny posúvať tak pomaly ako doteraz? Vyskúšajte intenzívny kurz angličtiny, po ktorom sa vám bude v angličtine ešte aj snívať.

5 kritérií, podľa ktorých vybrať doučovanie jazyka pre vášho školáka

Škola je znova tu a váš školák sa síce teší na kamarátov, ale zároveň sa bojí nových výziev. Nie je príjemné sledovať, ako sa trápi aj keby len s jedným jediným predmetom. Pokiaľ je to cudzí jazyk, môžete situáciu šikovne zachrániť doučovaním.

Mobilné aplikácie, s ktorými sa angličtinu naučíte ľahšie a rýchlejšie

Používame ich skoro stále. Pre niektorých sú neoddeliteľnou súčasťou života, pre druhých predstavujú otravných spoločníkov. Čo tak využiť ich funkcie na maximum a prostredníctvom smartfónov či tabletov zdokonaľovať svoje „skills“? Že už ste vyšli zo školy a nemáte učebnicu? Nevadí, v týchto aplikáciách máte všetko poruke, a to doslova.

Ktorý kurz angličtiny v Bratislave je pre vás ten pravý?

Stojíte pred neľahkou úlohou vybrať si z ponuky jazykových kurzov v Bratislave? V tom prípade určite oceníte každú radu. Niekoľko ich nájdete aj v našom článku. Vyberte si jazykový kurz angličtiny, ktorý sa hodí práve vám.

Ako sa poriadne pripraviť na pracovný pohovor v angličtine

Pracovný pohovor v angličtine nie je dnes už ničím výnimočným. Aj vás taký čaká? Vyhnite sa zbytočnému stresu a obavám. Poradíme vám, ako sa na taký pohovor pripraviť.

Angličtina pre najmenších: Aké metódy výučby sa používajú?

Metód výučby angličtiny je nespočetné množstvo. A to nielen pri dospelých ľuďoch, ale aj pri deťoch. V článku vám povieme, ako na učenie detí a predstavíme vám aj niekoľko metód, ktoré sa bežne používajú.

Výber nemeckých kníh, ktoré sa oplatí prečítať v origináli

Svetová aj slovenská literatúra obsahuje obrovské množstvo kníh, ktoré stoja za prečítanie. Dnes sa však zameriame na tie od nemeckých autorov. Ktoré nemecké knihy sa skutočne oplatí prečítať v ich pôvodnom znení?

Vyučovacie metódy, ktoré používajú jazykové školy v Bratislave

Jazykových škôl, ktoré vám ponúkajú výučbu angličtiny, je mnoho. Rovnako veľa je aj metód výučby anglického jazyka. Nie každá sa však hodí pre každého. Spoznajte výhody a nevýhody tých najpopulárnejších.

Základné frázové slovesá, ktoré by mal poznať každý

Frázové slovesá sú jednou z najmenej populárnych súčastí štúdia angličtiny. Keď sa však človek presúva zo štádia začiatočník na pokročilejší, frázovým slovesám sa nevyhne. Spísali sme pre vás tie základné, ktoré sa vám v bežnej konverzácii určite zídu.

Jednoduchý návod na to, ako sa naučiť plynule po anglicky

Naučiť sa cudzí jazyk nemusí byť pre každého jednoduché. Máte aj vy problémy zvládnuť nový jazyk? Potrebujete poradiť, ako na to? Sme tu pre vás.

Znalosť angličtiny z vás môže urobiť boháča. Ako?

Že je prospešné vedieť po anglicky, to je snáď už jasné každému. Byť anglicky hovoriacim má však ďalšie výhody. Napríklad môžete vďaka angličtine aj zbohatnúť. Povieme vám, ako.

5 dôvodov, prečo musí každý Bratislavčan vedieť po anglicky

Žijete v Bratislave a neviete po anglicky? Nastal čas to konečne zmeniť. Aj kvôli týmto piatim dôvodom.

10 tipov, ako sa naučiť angličtinu rýchlejšie (2. časť)

Chcete sa naučiť angličtinu čo najrýchlejšie? Potrebujete čím skôr konverzovať či písať v angličtine? Prečítajte si naše ďalšie tipy, ktoré vám môžu pomôcť vaše štúdium angličtiny značne urýchliť.

10 tipov, ako sa naučiť angličtinu rýchlejšie (1.časť)

Angličtina je jazyk, o ktorom sa hovorí, že je jednoduchý na naučenie sa. To síce môže byť pravda, ale tak či tak si aj štúdium tohto jazyka vyžaduje určitý čas. Potrebujete sa angličtinu naučiť rýchlejšie? Máme pre vás 10 tipov, ako na to.

Náš výber: Anglické hry pre deti, ktoré zabavia aj naučia

Ako najlepšie naučiť cudzí jazyk vášho drobca? No predsa hrami. Prostredníctvom hier sa z učenia stane zábava a váš potomok nestratí kontakt s jazykom. Tu je náš výber anglických hier pre deti, ktoré sa vašim deťom určite zapáčia.

Neviete, aký je rozdiel medzi expenditures a revenues? Nemôžete profitovať

Angličtina je pre firmy už rovnakou nevyhnutnosťou ako je loďka pre rybára alebo krompáč pre baníka. Tak, ako je krompáč nástrojom baníka, tak je aj angličtina jedným z nástrojov manažéra. Bez nej sa vo firemnom prostredí už nezaobídete.

Majte nemčinu vždy blízko. Tu nájdete jednoduché texty na čítanie

Študujete nemčinu a radi by ste sa ňou aj obklopili? Prečítali si nejaký ten nemecký text, vypočuli pesničku či pozreli video alebo správy v nemčine? Ak s nemčinou ešte iba začínate, pravdepodobne neviete, kde tieto veci hľadať. My vám však poradíme, ako mať nemčinu vždy nablízku.

Neovládajú vaši zamestnanci nemčinu dobre? Vycibríme ich

Ak chcete zlepšiť znalosti svojich zamestnancov, darujte im benefit – výučbu nemčiny. Čo z toho získate? Zamestnanci budú radi, že si nemusia výučbu platiť sami. Vy budete spokojní s ich rýchlym zlepšovaním sa. Prinesie to benefity obom stranám.

Angličtina pre najmenších: Prečo začať a ako ju cvičiť aj doma?

Angličtinu sa nemusí vaše dieťa začať učiť až vtedy, keď začne navštevovať základnú školu. Prečo čakať? Štúdium angličtiny už v tom najmenšom veku má viacero výhod. Niečo vám o nich povieme a tiež vám poradíme, ako s deťmi precvičovať angličtinu aj doma.

Ako efektívne naučiť deti angličtinu. Tu je 5 tipov

Anglický jazyk je v školách povinný vyučovací predmet. Dnes už sa bez neho zaobíde iba málokto. A vedia to aj naše ratolesti. No čo ak ich učenie jazyka nebaví alebo sa im v ňom nedarí? Prezradíme vám, ako by mala vyzerať výučba angličtiny pre deti.

7 dôvodov, prečo prihlásiť zamestnancov na angličtinu pre firmy

Dnes každá moderná firma ponúka svojim zamestnancom rôzne benefity. Pozrime sa na to, prečo si firmy objednávajú jazykové školy, aby vyučovali ich zamestnancov angličtinu.

Že starší ľudia sa už nemčinu nenaučia? Stavme sa!

O výučbu jazykov prejavujú záujem aj ľudia od 50 rokov a vyššie. Je ich ale podstatne menej v porovnaní s mladšou generáciou. Ak sa chcete učiť jazyk aj vo vyššom veku, nemali by ste sa toho báť. Prezradíme vám prečo.

Obľúbené anglické citáty, ktoré skrášlia (a poučia) váš domov

Citáty sa stali v posledných rokoch nesmierne obľúbenými. Boli ste v poslednom čase na Facebooku alebo inej sociálnej sieti? Nemohli ujsť vašej pozornosti. Fotky s motivačnými a inými citátmi pravidelne zapĺňajú všetky sociálne siete. Známe anglické citáty so skutočnou pointou však môžu poslúžiť aj ako dekorácia do vašej domácnosti.

V ktorých krajinách sa po anglicky (ne)dohovoríte?

O tom, že ovládať angličtinu v dnešnom modernom svete je prakticky nevyhnutné sme už písali. A predsa len, aj napriek tomu majú niektoré krajiny a národnosti problém s tým, ak sa im v tomto celosvetovom jazyku prihovoríte. Kde vám znalosť angličtiny nepomôže?

Angličtina hrou 1. časť: Učte sa so seriálmi. Tu sú tie najlepšie

Spraviť si z učenia zábavu je jednou z tých najlepších metód, ako sa niečo naučiť. Nielen pre deti. Ak sa aj vy práve chystáte pustiť do štúdia angličtiny alebo sa mu už pilne venujete, poradíme vám, ako sa pri učení angličtiny môžete aj zabaviť.

Takto učíme angličtinu deti v Bratislave

Škola hrou, zábava a prirodzená metóda sú slovné spojenia, ktoré poznáte tak dobre ako číslo svojich topánok? Viete však v skutočnosti ako taká hodina angličtiny reálne vyzerá? Prídete, sadnete si a hráte sa to, čo vás prvé napadne?

Navštevujte s dieťaťom hodiny angličtiny. Pre tieto dôvody

Myslíte si, že hodiny angličtiny, ktoré navštevuje váš drobec, vám nemôžu nič dať? Že pre vás je zbytočné zúčastniť sa ich? Nie je to tak celkom pravda. Prečo? Čítajte ďalej.

5 dôvodov, prečo by ste mali vaše dieťa prihlásiť na nemčinu

Keď rodič uvažuje nad tým, že prihlási svoje dieťa na jazykové kurzy, zväčša hľadá kurzy angličtiny. Prečo by ale mala byť angličtina tou jedinou voľbou? Zistite, že aj nemčina má vášmu predškolákovi čo ponúknuť.

Ako trénovať mozog v staršom veku? Štúdiom cudzieho jazyka

Myslíte si, že štúdium cudzieho jazyka je iba pre deti a mladých? Ak áno, mýlite sa. Učiť sa cudzí jazyk má svoje výhody aj u starších ľudí. Aké, to sa dozviete nižšie.

Angličtina pre deti – porovnali sme najznámejšie učebnice

Spôsob výučby jazyka učiteľ neuvarí len tak z vody. Učebnice sú základným pomocníkom pri štúdiu. Pri výučbe detí treba klásť špeciálny dôraz práve na kvalitu učebníc. Ktoré sú podľa nás tie najlepšie anglické učebnice pre deti?

5 dôvodov, prečo nemčina patrí aj do vašej firmy

Ak chcete, aby bola vaša firma naozaj perspektívna, na Slovensku to bez nemčiny pravdepodobne nepôjde. Zdá sa vám nemčina ešte stále ako zbytočnosť? Týchto 5 dôvodov vás presvedčí o tom, že to tak nie je.

Cvičte s deťmi angličtinu aj doma. Ako na to?

Výučba angličtiny sa pre vaše dieťa nemusí skončiť hneď, ako opustí jazykovú školu. Nenúteným spôsobom v nej môžete pokračovať aj doma. Poradíme vám, ako vaše deti doma s angličtinou nielen zabavíte, ale aj niečo naučíte.

Angličtina pre deti LCF metódou = skutočná škola hrou

Príde vám slovné spojenie škola hrou ako neuskutočniteľné klišé? Možno v slovenskom školstve, kde reforma je vzdialenejšou ako Pluto od zeme tomu tak naozaj je. Reálnou však škola hrou je pri výučbe angličtiny LCF metódou. Čo to teda vlastne je?

Chcete, aby mali vaše deti v škole dobré známky? Prihláste ich na angličtinu!

Prihlásiť predškoláka na angličtinu má veľké množstvo rozmanitých výhod, o ktorých ste možno ešte ani nepočuli. Vedeli ste, že štúdium jazyka už v tom najmenšom veku mu môže pomôcť, aby mal neskôr v škole lepšie známky?

Nevie váš teenager po anglicky? Jazyková škola ho naučí

O tom, že angličtina patrí do základnej výbavy každého moderného človeka už snáď nikto ani nepochybuje. A predsa sa stále nájdu aj medzi mladými ľuďmi takí, ktorí tento fakt ignorujú. Máte takého jedného doma?

Má vaše dieťa málo kamarátov? Vyriešia to jazykové kurzy pre deti

Prihlásenie vášho dieťaťa na angličtinu nemá za následok iba samotné osvojenie si cudzieho jazyka. Rovnako mu to pomôže aj v prípade, že sa nenarodilo ako extrovert, ktorý je hneď po vstupe do miestnosti obklopený množstvom kamarátov.

6 dôvodov, prečo by mladí ľudia nemali zanedbávať nemčinu

Ideály končiacich študentov o práci v zahraničí zväčša spľasnú po príchode do krajiny skôr ako zle vymiesené kysnuté cesto. A to celkom stačí, ak sa vyberú iba do susedného Rakúska. Jedným z dôvodov je aj nedostatočná znalosť jazyka. Prečo nemčinu zanedbávame? A prečo by sme nemali?

10 dôvodov, prečo začať s cudzím jazykom do puberty. Číslo 5 vás presvedčí!

Koľko sekúnd potrebujete na to, aby ste kliknete na tento blog? Skúsim hádať... viac ako 10 to určite nebude. Prečo? Pretože chcete mať jasno v tom, ako funguje ten malý človiečik vedľa vás. Chcete mu dať do života len to najlepšie! Vďaka týmto 10-tim unikátnym dôvodom zistíte, prečo je najlepšie začať s cudzím jazykom kým prídu prvé lásky a sklamania. Využite tieto dôvody v prospech vášho dieťaťa! Jazyk na to!

5 tipov, ako deti zabaviť angličtinou

Posaďte sa, vytiahnite si zošity… Takto to asi s deťmi v predškolskom veku nepôjde. Nielenže nevedia písať, ale určite nebudú rešpektovať vaše pokyny, aby sedeli nepohnuto a ticho v lavici. Tejto drezúre sa naučia až o pár rokov. Ako ich zabaviť, aby ste si udržali ich pozornosť a niečo ich naučili?

Bojíte sa rozprávať v cudzom jazyku? Svoj strach prekonáte na jazykových kurzoch

Zvládate základy cudzieho jazyka, ale bojíte sa ho použiť v praxi zo strachu, že sa strápnite? Trápi vás vaša nedokonalá výslovnosť alebo nesprávna gramatika? Zbavte sa zbytočného strachu a zdokonaľte sa na jazykových kurzoch.

Jazykové školy: aké chyby robia pri výučbe?

V tomto článku poukazujeme na chyby zo strany jazykových škôl, na ktoré si treba dať pozor. Môžu totiž z vášho štúdia cudzieho jazyka urobiť neefektívne, nikdy nekončiace trápenie.

Individuálny vs. skupinový jazykový kurz

Učiť sa nový jazyk je vždy vzrušujúcou výzvou. Väčšinou máte na výber z individuálneho alebo skupinového štúdia. Viete, ktorá alternatíva je pre vás tá správna?

Ako sa učiť angličtinu bez bifľovania

Učiť sa napísané slovíčka v zošite, bifľovať sa ich od rána do večera - tak to teda nie! Existujú lepšie spôsoby, ako si angličtinu dostať do hlavy a už ju nepustiť von. :)

Hry, s ktorými sa deti naučia angličtinu jednoduchšie

Deti musíte zabávať, aby s vami radi spolupracovali a učili sa tak nové veci. Pri výučbe jazykov to platí dvojnásobne. Prezradíme vám, ktoré hry sú vhodné na učenie angličtiny pre deti.

Ako si vybrať vhodnú osobu na doučovanie angličtiny?

Rozmýšľate nad výučbou jazyka? Nezabudnite na to, že okrem výberu jazykovej školy treba zvážiť aj výber lektora. Cudzí jazyk nemôže vyučovať hocikto a tu sú tipy, na čo pri výbere myslieť.

Jazykové kurzy pre deti sú skvelou investíciou

Deti, ktoré odmalička vstrebávajú cudzie jazyky, majú vyhraté. Do veku 6 rokov nastáva u vašich najmenších senzitívne obdobie pre rozvoj jazyka. Nezáleží na tom, aký jazyk sa učia. Ich hlavička je ako špongia, ktorá nasaje všetky podnety a informácie z okolia.

Získajte na pracovnom pohovore náskok s jazykmi

Získajte na pracovnom pohovore náskok s jazykmi Dnes je potrebné ovládať aspoň jeden cudzí jazyk pri väčšine povolaní, o ktoré máme záujem. Asistentka predaja či manažér, cudzie jazyky sa na nás valia z každej strany. Ako ste pripravení na pracovný pohovor vy?

Výber jazykovej školy pre dieťa

Predtým, ako dieťa zapíšete na kurz v jazykovej škole, mali by ste o nej vedieť niekoľko dôležitých informácií. Na jej výbere záleží, pretože môže podstatne zlepšiť budúcnosť vášho dieťaťa. Perfektné ovládanie cudzích jazykov je dnes totiž prioritou.

Tipy a odkazy pre profi výslovnosť v angličtine

Správna výslovnosť je jedna z najdôležitejších jazykových schopností, ktorú by si mal každý študent osvojiť. Vďaka správnej výslovnosti je možné se bez problémov dorozumieť, i keď slovná zásoba či gramatika nie sú veľmi široké. Special case je anglický jazyk, v ktorom sa slovo inak píše a inak vyslovuje. V článku sa dozviete o tipoch, ako zlepšovať anglickú výslovnosť a tak isto i o mazaných odkazoch, kde výslovnosť precvičovať.

Anglické slová s vražednou výslovnosťou, zaži ten jazykolam!

V každom kúte anglickej slovnej zásoby či gramatiky sa skrýva nejaká pasca. Na prvý pohľad spôsobujú tieto menšie či väčšie pasce a pascičky nemalé problémy a tak isto môžu byť veľmi demotivujúce. Ale práve prekonávanie záludných nástrah je na učení sa jazykov to zábavné. Poďme si precvičiť výslovnosť zopár slovíčok, aby ste sa im nemuseli celý život vyhýbať. Tešíte sa ako ohúrite publikum s vašou bezchybnou výslovnosťou?

Naše služby využili: